Főnemesi családok múltját kutató pályázat diákoknak


A főnemesi családok múltját kutató pályázatot hirdettek diákoknak
Olvasási idő: < 1 perc

A főnemesi családok múltját kutató történelmi pályázatot hirdet magyarországi és határon túli általános és középiskolás diákoknak az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium.

A főnemesi családok múltját kutató pályázatot hirdettek diákoknakA pályázatot – amelyet 2014. június és 2015. június között kell megvalósítani – az interneten és a Facebookon is meghirdetik – mondta el Munkácsy László, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium igazgatója.

A diákok feladata, hogy tanáraik segítségével a főnemesi családok múltját kutatva készítsenek egy projektet: mutassák be a kiválasztott család egy tagjának, esetleg tagjainak a szerepét egy település életében, fejlődésében, történelmének, hagyományainak alakulásában. Munkájuk középpontjában állhat a kiválasztott család egy tagjának művészeti, tudományos vagy a társadalom számára más, egyéb hasznos tevékenysége is. A diákokat kisfilmek, interjúk, dokumentumok feltöltésére, életút-bemutatásra kérik.

A program ötlete a Kőbányai Szent László Általános Iskola igazgatójától, Menyhárt Sándortól származik. A projekt célja a történelem- és a művelődéstörténet oktatást, tanulást kiegészíteni a személyes tapasztalatokkal, s ezáltal élményszerűvé tenni a tanulást – fogalmazott Munkácsy László. Hozzátette: a projekt történelmi jellegű célja a háttérben lévő értékeke feltárása és az, hogy a gyerekek a helyszínen szembesülhessenek a történelem eseményeivel.

A tervek szerint 2015. júniusa után az összegyűlt anyagból tudományos konferenciát tartanak, amelyen a kutatómunkában résztvevő diákok tartanak majd előadásokat. A tervek szerint a rendezvényen részt vesznek majd az érintett főnemesi családok képviselői, valamint a családok történetében és a témában jártas történészek is.

A pályázat kiíróit három szempont vezérli: egyrészt tudományos kutatómunkára szeretnék felkészíteni a diákokat, másrészt a modern technika alkalmazásával a pályázatban résztvevők fejleszthetik digitális, technikai ismereteiket is. A harmadik célkitűzés pedagógiai jellegű: a szervezők reményei szerint a kutatómunka alatt személyes, jó kapcsolatot sikerül majd a diákoknak kialakítani a főnemesi családok egy-egy tagjával, ezáltal könnyebbé válik majd a tanulók számára a még fellelhető dokumentumok közkinccsé tétele, megismertetése a nyilvánossággal.



Previous Több mint 10 ezer öngyilkosságot okozott a gazdasági válság
Next Darwin plagizált?

No Comment

Leave a reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizenhárom − tizenegy =