A hazai innovációk levédetése


A hazai innovációk levédetése
Olvasási idő: < 1 perc

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdeti pályázatát.

A pályázat a hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára nyújt akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást szellemi alkotásaik jogi védelméhez. A most induló felhívással lehetővé válik a hazai innovációk levédetése, amelynek 500 millió forintos keretösszegéből a hazai és nemzetközi oltalomszerzéssel kapcsolatos hatósági díjakon felül akár az ezeknél jelentősebb mértékű iparjogvédelmi tanácsadás vagy a kapcsolódó ügyvivői szolgáltatás költségei is fedezhetők.

Az NKFI Hivatal évek óta célzott pályázatokkal támogatja, hogy minél szélesebb réteg – akár a legkisebb mikrovállalkozás vagy egy egyéni feltaláló is – élhessen a fentebb említett lehetőséggel, oltalmat szerezve a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál (SZTNH) az újonnan kifejlesztett termékeire, technológiáira vagy brandjére. Hogy a védett innovációk száma is egyre több legyen. A Neumann János Program kiemelt célja a hazai vállalkozások és egyetemek szabadalmi aktivitásának növelése.

Tavaly 35%-kal nőtt a szabadalmi bejelentések száma

Kiemelkedően nőtt az egyetemek szabadalmi aktivitása is, hiszen összesen 143 db bejelentést tettek tavaly a felsőoktatási intézmények. Ez kétszeres növekedés éves alapon és hétszeres növekedés az 5 évvel ezelőtti értékhez képest.

Farkas Szabolcs, az SZTNH elnöke szerint a szellemi tulajdonvédelmi stratégia megléte és a hasznosítás fontos alapkövei a hazai innováció sikerességének. Tudatosítással, oktatással, illetve célzott kedvezményrendszerrel támogatjuk és motiváljuk a hazai szereplőket az iparjogvédelmi aktivitásuk növelése céljából. A pályázat egyedülálló módon nyújt lehetőséget a hazai és nemzetközi oltalomszerzés legfontosabb döntési pontjainál felmerülő költségek finanszírozására, így segítve elő végső soron a hazai, európai és nemzetközi iparjogvédelmi oltalom megszerzését. A nemzetközi PCT szabadalmi bejelentéseknél mind a Visegrádi Szabadalmi Intézet, mind az Európai Szabadalmi Hivatal megjelölhető lesz nemzetközi kutatóhatóságként.

Az NKFI Hivatal hasonló céllal meghirdetett korábbi pályázatain 2015 óta összesen 647 kérelem részesült több mint 940 millió forint támogatásban. Részletek a pályázatról az NKFI Hivatal honlapján.



Previous Szegedi fotoakusztikus kutatások – metaanyagokkal tökéletesítik a mérőműszert
Next Katajjaq – inuit női torokéneklés

No Comment

Leave a reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

hét + tizennyolc =