A kék bolygó II. az M5 műsorán


A kék bolygó II. az M5 műsorán
Olvasási idő: < 1 perc

A világhírű dokumentumfilmes David Attenborough közreműködésével készített A kék bolygó II. angol természetfilm-sorozat első részét májustól kezdték el vetíteni az M5 oktatási, kulturális és ismeretterjesztő csatornán.

A kék bolygó II. (Blue Planet II.) című hétrészes angol természetfilm-sorozat a világhírű természettudós, dokumentumfilmes David Attenborough közreműködésével évekig készült és kiemelkedő nézettségi adatokat produkált Nagy-Britanniában. Az óceánok bolygónk felületének hetven százalékát borítják, mégis a Föld legkevésbé ismert részei. A trópusi övtől a sarkvidékekig tartó utazáson soha eddig nem látott állati viselkedésformák példáit ismerhették meg az első rész nézői. A második epizódban a film készítői mélytengeri búvárhajókkal indulnak el bolygónk legkevésbé ismert területei felé, ahol soha eddig nem látott élőlényekre bukkannak a több ezer méteres mélységben.

A harmadik rész a színes és nyüzsgő korallzátonyokról szól, amelyben polippal, sügérrel és palackorrú delfinnel találkozhatnak a nézők. A negyedik epizód a nyílt óceán állatvilágát, köztük az ámbráscet és a delfinek életét mutatja be és beszámol a rájuk leselkedő új veszélyről, az évente tengerbe kerülő több millió tonna mennyiségű műanyagról is. Az ötödik rész a part menti sekély vizek gazdag élővilágáról, a különböző növények és állatok egymásra utaltságáról, illetve a tigriscápa és a tengeri vidra életéről szól. A hatodik epizódban a tenger és a szárazföld találkozik egymással és oroszlánfóka borjak vadásznak tonhalakra a varázslatos Galápagos-szigetek partjainál.

A műanyagok jelenléte már nemcsak szemmel látható hulladék formájában van jelen tengereinkben, de apró darabkái a vízbe bocsájtott vegyi anyagokkal reakcióba lépve a teljes táplálékláncra kifejtik káros hatásukat. Mindemellett a fosszilis energiahordozók égetéséből származó széndioxid a tengerek savassá válását idézi elő. A sorozat utolsó – hetedik – része olyan tudósokat mutat be a világ különböző tájairól, akiknek munkája azt bizonyítja, hogy még nem késő tenni az óceánok élővilágának megmentéséért.



Previous Atomenergia Németországban
Next Az emberi színlátást javító szemüveg

No Comment

Leave a reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

3 × 3 =