Társadalombiztosítási finanszírozást kaphat a Dévény-módszer


A jövőben finanszírozná az egészségbiztosító a Dévény Anna gyógytornász által kidolgozott és évek óta sikeresen alkalmazott gimnasztika módszert.
Olvasási idő: < 1 perc

Úgy tűnik egy okos gondolat is megszületett valaki fejében, hiszen a jövőben finanszírozná az egészségbiztosító a Dévény Anna gyógytornász

A jövőben finanszírozná az egészségbiztosító a Dévény Anna gyógytornász által kidolgozott és évek óta sikeresen alkalmazott gimnasztika módszert.által kidolgozott és évek óta sikeresen alkalmazott gimnasztika módszert – derül ki a kormány honlapján olvasható rendelettervezetből. Az egyes egészségbiztosítási és gyógyszerészeti tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló rendelet tervezete szerint önálló finanszírozást dolgozott ki a szaktárca a Dévény Anna Alapítvány által alkalmazott Dévény speciális manuális technika – gimnasztika módszer (DSGM) egyik működési területe, a speciális manuális technika (SMT) két fő tevékenységére.

A finanszírozás éves szinten mintegy 153 millió forint többletforrást igényelne, amelynek fedezetét – a rendelettervezet szerint – az Egészségbiztosítási Alapban kell biztosítani.

A DSGM hatékonyan alkalmazható az idegrendszeri sérülések különböző formáinál, a mozgássérülések minden területén, mozgássérült gyerekek mentális, pszichés fejlesztése során.

Az eredeti és egyedülálló módszert Dévény Anna gyógytornász, művészi torna szakedző dolgozta ki 1976-tól kezdődően, kettős képzettségének gyakorlati tapasztalatai alapján. A 21 év alatt háromezer kezelt gyereknél – szülési oxigénhiány miatt idegrendszeri károsodásban szenvedő csecsemőknél és különböző típusú mozgássérülési problémával küszködő gyerekeknél – 80 százalékban teljes gyógyulást, 15 százaléknál javulást értek el.

A sikeres DSGM-terápia kulcsa a komplex mozgásszemlélet, valamint egy speciális izom-ín kezelés, amely helyreállítja a zsugorodott és letapadt izmok, inak kóros állapotát és direkt ingereket képes eljuttatni az agyhoz.



Previous Új magyar fejezet a kisbolygók kutatásában
Next Tömeges kihalás - bizonyíték a Spitzbergákon

No Comment

Leave a reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizenegy − kilenc =