A kutatók új módszert dolgoztak ki a gyógyszerek előállítására és az orvosságokat egy ehető anyagú QR-kódolt anyaggal vonják be.
A termelést úgy alakíthatják ki, hogy illeszkedjen minden egyes beteghez, és képes legyen megvédeni a betegeket a számukra rossz és hamis a gyógyszerektől. Az elmúlt 100 év során a kutatók folyamatosan bővítették az orvostudományra vonatkozó ismereteink határait, főleg egyes betegek szervezetének eltérő reakciói tekintetében. Azonban a gyógyszergyártási módszerek még nem mozdultak el a tömegtermeléstől. Sokan, akiknek azonos, de eltérő szintű betegsége van ugyanazt a terméket kapják, azonos mennyiségű hatóanyaggal.
De ez a gyakorlat hamarosan a múlté. Egy új tanulmány híradása szerint a Koppenhágai Egyetem kutatói és a finnországi Åbo Akademi Egyetem munkatársai új módszert dolgoztak ki. Olyan fehér, ehető anyagokat állítanak elő, amikre kinyomtatnak egy QR-kódot, amely rákerül a gyógyszerre.
A QR-kód lehetővé teszi adatok tárolását is a tablettákon. Így egy egyszerű gyors beolvasás után kaphatunk meg minden információt a gyógyszerről. Ebben az értelemben potenciálisan csökkenthető a rossz gyógyszeradagolás és a hamis gyógyszereket is ki lehet szűrni – mondta Natalja Genina.
No Comment