A német villamosenergia-hálózat erősítése


A német villamosenergia-hálózat erősítése
Olvasási idő: < 1 perc

Az ABB 45 millió dollár értékű megrendelést nyert a német villamosenergia-hálózat erősítésére.

Amióta Németország el kezdte felszámolni atomerőműveit, az energetikai rendszer átalakítását célzó „Energiewende” elnevezésű program keretén belül, erre úgy tűnik nagy szükség is lesz. A tájékoztatás szerint az alállomás korszerűsítése elősegíti még több megújuló energiaforrás integrálását és növeli a villamosenergia-hálózat megbízhatóságát.

A TransnetBW-től nyert 45 millió dollár értékű, 2017 negyedik negyedévében érkezett, megrendelés egy alállomás felújítására szól, amely Philippsburgban, Németország délnyugati tartományában, Baden–Württembergben található. A projekt keretében a meglévő kültéri kapcsolóberendezéseket kompakt kialakítású, 380kV-os, 3-gyűjtősínes GIS kapcsolóberendezésekre cserélik. Az alállomás szekunder berendezéseit és segédüzemi rendszereit szintén az ABB fogja kiépíteni. 

Németország célkitűzése, hogy a megújuló energiaforrások részaránya 2050-re elérje a 80%-ot.  A korábban hagyományos, fosszilis tüzelőanyagra alapozott energiatermelésre épülő német villamosenergia-rendszer a jövőben sokkal nagyobb mértékben támaszkodik majd tiszta energiaforrásokra, így például szél- és fotovoltaikus energiára.  De az egyre növekvő mennyiségű megújuló energia országos hálózatba táplálása magasabb szintű rugalmasságot és nagyobb kapacitást tesz szükségessé.    

A villamosenergia-hálózat fejlesztési terve keretében Németország észak-dél irányú, nagyfeszültségű, egyenáramú (HVDC) átviteli technológiára épülő összekötő vezetékeket kíván kiépíteni. Az első ilyen távvezeték az észak-rajna-vesztfáliai Osterathot köti össze Philippsburggal. Ez a HVDC távvezeték – amely az Ampion és a TransnetBW közös projektje keretében épült – a megújuló energiaforrásokból származó villamos energiát szállítja az ország déli része felé. Az üzembe lépő 380 kV-os GIS a „zöld energia” átviteli hálózatba történő zökkenőmentes betáplálását fogja biztosítani.

A villamosenergia-hálózat fejlesztési terve keretében Németország észak-dél irányú, nagyfeszültségű, egyenáramú (HVDC) átviteli technológiára épülő összekötő vezetékeket kíván kiépíteni.

 

„Az ABB legújabb, kompakt kialakítású, megbízható és kiváló hatékonyságú GIS-technológiájának telepítése hozzájárul a németországi villamosenergia-átviteli rendszer megerősítéséhez” – nyilatkozta Patrick Fragman, az ABB Energetikai Hálózatok divíziójához tartozó Energetikai Hálózatok Integrálása részleg vezetője. 

Az ABB kompakt, beltéri kialakítású GIS technológiája a korábban alkalmazott AIS-rendszerrel összevetve akár 70%-os helymegtakarítást is lehetővé tesz. A kapcsolóberendezés épületen belüli telepítése hatékony védelmet nyújt az időjárás és az elszennyeződés ellen is.



Previous Plágiumszoftverrel vizsgált Shakespeare-monológ
Next Autonóm Járműirányítási Mérnök mesterszak a BME-n

No Comment

Leave a reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

5 × 3 =