Ösztöndíjprogram a robotika iránt érdeklődők számára


Elsősorban egyetemi karok, PhD-hallgatók és posztdoktorok jelentkezését várják arra a nemzetközi ösztöndíjprogramra, amelyet a robot kutatási-oktatási projektekkel foglalkozó RoboCup Federation (RCF) hirdetett meg. A győztes pályázók részt vehetnek az RCF idei világbajnokságán és támogatást kapnak saját robotprojektjeik elindításához.
Olvasási idő: < 1 perc

Talán sokan tudják ki mondta: „Amiért rám fognak emlékezni az emberek, az az Alapítvány trilógia és a robotika három törvénye.”

Nos, Asimov már nem pályázhat és a RoboCup Federation (RCF) is elsősorban egyetemi karok, PhD-hallgatók és posztdoktorok jelentkezését várja arra a nemzetközi ösztöndíjprogramra, amely a robot kutatási-oktatási projektekkel foglalkozik. A győztes pályázók részt vehetnek az RCF idei világbajnokságán és támogatást kapnak saját robotprojektjeik elindításához.

A RoboCup Visiting Fellows elnevezésű kiíráson két kutató kap lehetőséget a Sydney-ben 2019. július 3. és 8. között megrendezendő világversenyen vendégként és megfigyelőként történő részvételre. A győztesek emellett további 10 ezer dolláros, úgynevezett start-up költségvetésben részesülnek, amivel egy új robotcsapatot hozhatnak létre és robotokat építhetnek következő, 2020-as vagy 2021-es RoboCup világbajnoksága.

A RoboCup-ot az Egyesült Államok, Japán és Németország hozta létre 1997-ben

azért, hogy a robotfejlesztések és a mesterségesintelligencia-kutatások előrehaladását teszteljék és serkentsék évről évre a világ valamelyik országában rendezett verseny és szimpózium formájában. A projekt nem csak verseny, mivel nem az egyéni pontszerzés a legfontosabb, a csapatok belenéznek egymás munkájába, ami segítheti fejlődésüket. A közösséget hallgatók, doktoranduszok, professzorok és ipari szakemberek tartják életben, akik minden évben találkoznak, hogy összemérjék és megosszák tudásukat a kutatási versenyek széles skáláján.

Az ösztöndíjprogram révén idén a magyar kutatók is csatlakozhatnak a világon egyedülálló robot kutatási-oktatási projekthez oly módon, hogy először tapasztalatot szerezhetnek az idei világbajnokságon. Az ideális pályázó egy egyetemi kar, egy PhD hallgató vagy posztdoktor lehet, akik még nem vettek részt a RoboCup-on, de érdekli őket és szeretnének bekapcsolódni a kutatási projektbe.

A robotika ösztöndíjprogram nyerteseinek az eseményt követően egy beszámolót kell készíteniük a RoboCup2019-ről és tervezetet kell benyújtaniuk az új csapatuk költségvetéséről. A pályázat részletes feltételei ide kattintva olvashatók, a pályázatok beküldési határideje 2019. február 15.



Previous Kölcsey Ferenc Himnusz
Next Digitalizálták Eötvös Loránd jegyzeteit

No Comment

Leave a reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

10 − nyolc =