Az Agóra Tudományos Élményközpont Interaktív terében több mint negyven különleges játék próbálható ki, amelyek szorosan kapcsolódnak valamilyen tudományos jelenséghez.
Emellett naponta többször különböző ismeretterjesztő előadások és kísérleti bemutatók közül is választhatnak a látogatók. A kikapcsolódás és a tudományos élmény garantált. Van jó néhány olyan eszköz is, amely a virtuális valóság szerteágazó lehetőségeit mutatja be. A VR bázison a tudomány megismerésének új útjai tárulnak elénk. Több lehetőség közül választhatnak az érdeklődők: repülhetnek szabadon vagy autózhatnak versenypályán nehezített körülmények között, az Oculus Rift szemüveg segítségével bejárhatják a Földet, pillanatok alatt eljuthatnak a bolygó bármely pontjára vagy belebújhatnak egy emberi testbe, hogy felfedezzék az emberi szervezet működését. Az Agórában kialakított speciális szobában bárki megtapasztalhatja, hogy a színek érzékelése nem is olyan egyszerű dolog. Itt nem fehér, hanem egyszínű sárga fény világít, így minden sárgának tűnik, olyan mintha egy régi fekete-fehér filmbe csöppent volna a látogató. A szobában játékos feladatok várják a kicsiket és a nagyokat.
Láttál már villámlást egy szobában? És hallgattál? Az Agóra Frankensteint idéző eszköze képes mennydörgő hangokat hallatni az ívkisülések forgatagából. A Tesla-tekercs ráadásul zenei hangok kiadására is alkalmas egy zongorabillentyűzet segítségével. Így bárki kipróbálhatja, hogyan lehet zenét szerezni villámokkal!
2019. június 1. – augusztus 4. között megtudhatjuk, hogy milyen égitesteket ismertek a XVI. század csillagászai és milyen újítás fűződik Galilei nevéhez.
Az Európai Déli Obszervatórium félórás teljeskupolás-filmje elképesztő távolságokat ölel át időben és térben. A Világegyetem születésétől a Naprendszer utolsó pillanatáig kísérhetjük végig a csillagok és bolygók életét, az ó- és modern kori űrkutatás mérföldköveit, az ember és a világűr kapcsolatát.
2019. június 16., vasárnap 10:30-12:00 között Vasárnapi tudomány: Őslény-project című ismeretterjesztő programon
izgalmas tudományos kalandok várják a gyerekeket. Mit szeretsz jobban a dinoszauruszokat vagy a LEGO-t? A nyári szünet előtti utolsó foglalkozáson a LEGO WeDo 2.0 segítségével megépíthetnek egy dinoszauruszt a gyerekek, és kicsit közelebbről is megismerkedhetnek a Földet egykor benépesítő állatokkal.
2019. július 13., szombat és július 14., vasárnap 10:30-11:30 Apa-fia robotika címmel közös kalandra hívják a robotika iránt érdeklődőket. Szombaton a kisebb gyerekeket és a szüleiket, akik megépíthetnek egy versenyautót vagy egy robotméhecskét. A foglalkozáson a WeDo Robotics 2.0 készlet segítségével egy választott projekten keresztül elsajátíthatják a résztvevők a programozás alapjait és beléphetnek a felfedezések világába. Vasárnap a robotika iránt érdeklődő nagyobb gyerekeket és a szüleiket várják, akik a foglalkozáson megismerkedhetnek a LEGO EV3-as szettel, megtudhatják, hogyan működnek a motorok és hogyan érzékeli a külvilágot az általuk megépített robot. A foglalkozásra természetesen várják az anyukákat és a lányokat is!
2019. július 27-28. Mindennapi kémia címmel mindkét nap 10:30, 13:00, 16:00 órai kezdettel a kémia mindenkié. Csak nézz körül a háztartásban, és láthatod, hogy minden konyha egy laboratórium, a káposztalé, ecet, szódabikarbóna, pezsgőtabletta pedig vegyszerek! Ezen a hétvégén hétköznapi, unalmasnak tűnő anyagokkal végezhetnek egyszerű, vidám kémiai kísérleteket kicsik és nagyok egyaránt.
No Comment