Kezdjük azzal, hogy a csillagászatban benne van a cool faktor.
Ha már nem királylány vagy vadakat terelő juhász, hanem űrlord szeretnél lenni, illetve álmaid állása olyan, amikor a főnök kifejezetten örül annak is, ha fekszel és bámulod a csillagokat, akkor mindenképpen tudnod kell az Athletica Galactica Kárpát-medencei Középiskolai Csillagászati és Asztrofizikai Versenyről. Lehet, hogy benned is lapul egy csillagász?
A novembertől januárig tartó háromfordulós verseny célja, hogy támogassa a természettudományok, különösen a csillagászat iránt érdeklődő diákokat. A döntőbe került középiskolások (25 fő) elméleti, adatfeldolgozási és gyakorlati távcsöves feladatokban mérik össze tudásukat. A legjobbak (10 fő) pedig meghívást kapnak a magyar diákolimpiai keretbe. További felkészítés és válogatás után a kerettagok közül kerülnek ki azok, akik képviselhetik Magyarországot a Közép-Európai Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián, majd a 2025. évi Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián. Előbbi Szlovéniában, utóbbi Indiában lesz.
Athletica Galactica jelentkezési határidő: 2024. november 4.
Jelentkezés: diákoknak, felkészítő tanároknak Nevezés ide kattintva történhet.
Bonyolultnak tűnik? Nincs tanár, aki a felkészítőd lehetne? NE HÁTRÁLJ MEG!
Van egy tippünk, ha igazán elszánt vagy. Hívd fel ezt az információs számot +36 30 683 6154 vagy írj e-mailt ide: info@athleticagalactica.hu és kérd a segítségüket! Szó szerint minden földi gondodra találnak majd megoldást.
Tehát nem az kell, hogy képes legyél egy pillantással lekövetni a Perseidákat, miközben fejben integrálsz egy harmadfokú egyenletet a fény sebességével! Csak legyél elszánt érdeklődő, jelentkezz és magától jön a kvantumugrás. Azért is érdemes jelentkezni, hogy teszteld, mennyit tudsz vagy, hogy olyan barátokra találj, akiknek hasonló az érdeklődésük.
Az Athletica Galacticára, valamint magára az IOAA-re szükséges elméleti és gyakorlati tudás elsajátítását diákolimpiai szakköri hálózat is segíti Budapesten, Szegeden, Baján és Vácott. Ezek a különböző előképzettségi és felkészültségi szinteken folyó munkával helyet adnak a teljesen kezdő és a már sokadszor versenyző diákok számára is. Így a résztvevők egy remek, motivált és összetartó közösség tagjává is válhatnak.
Fontos megjegyezni, hogyha valaki tanárként olvassa ezt a cikket, akkor keresik azokat a középiskolai pedagógusokat is, akik a fizika, matematika és informatika területén kiemelkedő, a csillagászat és az űrkutatás iránt érdeklődő tanulóikat ösztönzik a nevezésre, és felkészülésüket segítik a háromfordulós verseny során.
No Comment