Megújult a Kincsem kiállítás


Kincsem, ahogy még nem láttad - Kiállításmegnyitó
Olvasási idő: < 1 perc

A Magyar Mezőgazdasági Múzeum kiemelten fontos feladatnak tekinti a magyar lovas hagyományok és a hazai lóversenysport tárgyi és szellemi emlékeinek megőrzését, bemutatását.

A múzeum gyűjteményének különösen féltve őrzött kincsei a hazai lóversenyzés ereklyéi. A 2019 márciusában megnyíló, tíz év után felújított Kincsem – Imperiál: Híres magyar versenylovak című állandó kiállítás átfogóan mutatja be a legkiemelkedőbb magyar versenylovak sikereinek történetét. Továbbá a galoppversenyzés szabályait, valamint a versenyüzem működésének érdekességeit.

A Múzeum idén kibővülő kiállításának szenzációját jelentik a magyar telivértenyésztés örök büszkeségeihez, Kincsemhez és Imperiálhoz kötődő tárgyi emlékek. Kincsem sikerei máig felülmúlhatatlanok. Élete során 54 versenyen indult, és minden alkalommal győzött. Imperiál, a második világháború utáni magyar lóversenyzés és telivértenyésztés legeredményesebb lova. A két versenylónak kiérdemelt helye van nemzeti emlékezetünkben.

A kiállításon az érdeklődők játékos formában, interaktív elemek segítségével ismerhetik meg a magyar lóversenysport történetét, valamint a lótartással kapcsolatos gyakorlati tudnivalókat. A látogatók a tárlat megtekintése során közvetlenül, fizikai valóságukban tapinthatják meg a különféle használati tárgyakat. A kirakók, kérdés-felelet kvízek és feladványok a gyermekek és felnőttek számára egyaránt játékos ismeretszerzésre adnak lehetőséget.

A tárlat új tárgyi emlékekkel is gazdagodik, amelyek a múzeum filiáléjából, a tápiószelei Blaskovich Múzeumból kerülnek Budapestre. Blaskovich Ernőnek, a tápiószentmártoni ménes alapítójának, Kincsem egykori tulajdonosának személyes tárgyai mellett a megújuló kiállításban kap helyt a verhetetlen csodaló angliai Goodwoodban elnyert díja, mely győzelem Kincsem pályájának csúcsát jelentette. De megtekinthető lesz az egyik legjelentősebb magyar állatfestő, Pálik Béla Kincsemet ábrázoló festménye is.



Previous Nobel-díjas professzor a Debreceni Egyetemen
Next Tesztelje tudását! Itt a Budapest-kvíz!

No Comment

Leave a reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

19 + 12 =