A mediterrán étrend vérnyomáscsökkentő hatása


A mediterrán étrend vérnyomáscsökkentő hatása abban áll egy brit kutatás szerint, hogy a telítetlen zsírsavak és a nitritben gazdag zöldségfélék együtt védenek a magas vérnyomástól.
Olvasási idő: < 1 perc

A mediterrán étrend vérnyomáscsökkentő hatása abban áll egy brit kutatás szerint, hogy a telítetlen zsírsavak és a nitritben gazdag zöldségfélék együtt védenek a magas vérnyomástól.

A mediterrán étrend vérnyomáscsökkentő hatását magyarázta meg egy kutatásA mediterrán étrendben használt olívaolaj, diófélék és az avokádó telítetlen zsírsavakat tartalmaznak, a spenót, a zeller és a sárgarépa pedig nitritekben és nitrátokban bővelkedik. Korábbi tanulmányok kimutatták, hogy az ilyen étrendnek vérnyomáscsökkentő hatása lehet. A King’s College London (KLC) egy kutatócsoportja most arról számolt be, hogy ha ezt a két ételcsoportot kombinálják, a telítetlen zsírsavak és a zöldségek nitrogénvegyületei együtt speciális zsírsavakat hoznak létre.

A kutatók egereket használtak a kísérlethez, amelyben azt vizsgálták, hogyan csökkentik a vérnyomást ezek a speciális zsírsavak, vagyis gátolják-e azt az enzimet, amely a vérnyomást szabályozza. Úgy módosították az egerek egy részének génjeit, hogy ellenálljanak ennek a gátló folyamatnak. Nekik magas maradt a vérnyomásuk, pedig olyan zsírsavakkal etették őket, amilyenek a mediterrán étrend fogyasztásakor alakulnak ki. Az egészséges egerek ugyanilyen táplálékot kaptak, és az ő vérnyomásuk csökkent.

Philip Eaton, a kutatás vezetője szerint munkájuk segít megmagyarázni, miért mutatta ki a korábbi kutatás, hogy az extraszűz olívaolajat és olajos magvakat használó mediterrán étrend csökkenti a szélütés, a szívproblémák és a szívrohamok, illetve más szív- és érrendszeri betegségek előfordulását.



Previous Lendület-pályázat - 18 idei nyertes
Next Ljuba, a mamutbébi bemutatkozik

No Comment

Leave a reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizenhat − 2 =