Vannak dolgok, amelyek között azt hisszük, hogy nincs különbség pedig nagyon fontos eltéréseket tapasztalhatunk.
Vannak olyanok, amelyeknél tudjuk, hogy valami különbözik, de nem tudjuk pontosan miben áll a különbség, és természetesen lehetnek olyanok is, amikor rácsodálkozunk arra, hogy ezek tényleg különböznek egymástól.
Ön, hogy van ezzel? Mindegyik különbözőséget tudja?
1. Aligátor vs. krokodil
Azonkívül, hogy különböző rendszertani besorolásba tartoznak, az élőhelyük, testszínük, viselkedésük, állkapcsuk szempontjából is teljesen más e két faj. Az aligátorok inkább az édesvízi élőhelyeket részesítik előnyben, a krokodilok szívesebben élnek sós vízben. Az aligátorok színe sötétebb és többnyire feketés vagy szürke, a krokodiloké olajzöld vagy barna. Állkapcsukat tekintve a krokodil inkább V-alakú és csukott állapotban látszik a 4. foga, míg az aligátor inkább U-alakú állkapoccsal rendelkezik. Az aligátor általában az USA-ban és Kínában él. Ezek a legfontosabbak.
2. Husky vs. Malamut
A Malamut, erős csontozata miatt, nehéz rakományok szállítására specializálódott fajta, míg a Husky könnyebb rakományokat hosszú távon tud szállítani. A Malamut kicsit nagyobb is, mint a Husky. Az igazi Malamutnak nem lehet kék a szeme. A Malamut Alaszkából a Husky Szibériából származik.
3. Jaguár vs. leopárd
A jaguár Közép- és Dél-Amerikában él, a teste tömzsibb, a farka rövidebb, feje és állkapcsa erőteljesebb. A jaguárok „pöttyei” nagyobbak, mint a leopárdoké. A leopárd Afrikában és Ázsiában él és a leopárdok feje karcsúbb, párducnak is hívják őket. A jaguár nem szeret annyira fára mászni, mint a leopárd.
4. Béka vs. varangy
Főként a testfelépítésük, a lábuk, a lábujjaik, a bőr, az élőhely és a mozgásuk különbözteti meg őket egymástól. A békák általában meglehetősen vékonyak, hosszú és keskeny lábaik vannak. A varangyoknak nincs olyan hosszú, ragadós nyelvük, mint a békáknak. A békáknak sima, nedves bőrük van, míg a varangyoknak száraz és gyakran szemölcsökkel, dudorokkal borított. A varangyok nem annyira függenek a víztől, ezért a folyók és tavak távolabb régióiban is előfordulnak.
5. Mezei nyúl vs. házi nyúl
A mezei nyúl egy „magányos farkas”, mert fajtársaitól külön, magányosan él és fészekhagyó. Az ő füle hosszabb, mint a feje, a teste pedig megnyúlt. A hátsó végtagjaik hosszúak, erősek. A mellső végtagokban a gyengébb sípcsont és az orsócsont egymás mögött helyezkedik el. Házi nyúlnál ezek egymás mellett vannak. A szemszín többnyire sárga, míg a házi nyúlé barna. Utóbbiak a szőrzetük színét nem igazítják az évszakhoz. Az ő újszülöttjei vakon és kopaszon jönnek a világra (kromoszómaszámuk 44), míg a meze nyúlé látnak és testüket szőr fedi (kromoszómaszámuk 48). A mezei nyúl állítólag nem szelídíthető.
No Comment